Edukacja – Poznawanie sztuki w zabawie

Edukacja artystyczna w Ciuciubabce

Wraz początkiem roku szkolnego rozpoczynamy nowy program edukacji artystycznej pt. “Poznawanie sztuki w zabawie”.

W dziesięć jesiennych wtorkowych popołudni zapraszamy do Kawiarni Ciuciubabka dzieci i dorosłych z Dzielnicy Bemowo na warsztaty teoretyczno-twórcze wprowadzające w sztukę współczesną, nowe techniki plastyczne i instytucje kulturalne Warszawy.

Zaproszeni artyści przybliżą wybrane zjawiska i kierunki w sztuce – trochę przystępnej teorii z bogatym materiałem ilustracyjnym, a potem dużo zabawy twórczej, która ugruntuje poznane zagadnienie.

Dzieci poznają m. in. impresjonizm, podstawy rzeźby, podstawy ikonografii, linoryt i monotypię, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Muzeum Narodowe czy Laboratorium Edukacji Twórczej.

Dam ogłoszenie…

W przedostatni październikowy wtorek Andrzej Budek, artysta, grafik (autor plakatów też) uczył nas w Ciuciubabce, jak zaprojektować plakat, ogłoszenie i afisz. Ktoś coś zgubił, ktoś chciał się czymś wymienić, a jeszcze kto inny chciał zareklamować swój ulubiony film o Zygzaku i Złomku… Efekt widoczny na ścianie “ogłoszeniowej”.

Fot. Justyna Domasłowska Szulc

Fot. Justyna Domasłowska Szulc

Fot. Justyna Domasłowska Szulc

Domy na miarę

Nietypowe projekty, fantastyczne budowle, domy marzeń to wszystko z prostych materiałów plastycznych tworzyliśmy w ostatni wtorek na zajęciach w Ciuciubabka Cafe na Bemowie.

Warsztaty nieszablonowej architektury prowadziła Kasia Witt z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, rozbudzając wyobraźnię dzieci i pokazując zdjęcia z oryginalnymi projektami. Każdy budował własną makietę budynku, żeby potem połączyć wszystkie prace zwariowanymi mostami w całość. Tak powstała makieta dziwnego miasta, fantastycznych, a nawet pogniecionych domów.

Fot. Ela Wrona

Fot. Ela Wrona

Fot. Ela Wrona

 

Tekst

Kolejne zajęcia w ramach projektu “Poznawanie sztuki w zabawie” w Ciuciubabka Cafe upłynęły nam na robieniu pocztówek. Uczyła nas tego Blanka Łątka, artystka graficzka, ilustratorka i twórczyni właśnie pocztówek. Robiliśmy pocztówki z różnych okazji i bez.

 

Impresjonistyczne ptaki

Na ostatnich wtorkowych zajęciach w Ciuciubabce malarka Justyna Kabala wprowadzała nas, małych i dużych uczestników w impresjonizm. Po teorii praktyka: techniką pointylistyczną malowaliśmy piękne, kolorowe, egzotyczne ptaki.

Fot. Ela Wrona

Fot. Ela Wrona

Fot. Ela Wrona

Fot. Ela Wrona

 

Fot. Ela Wrona

Fot. Ela Wrona

 Fantastyczne miasto

Fot. Ela Wrona

Na warsztatach frotażu prowadzonych w Ciuciubabce przez Joasię Świerczyńską poznawaliśmy nową technikę plastyczną eksperymentując na wszystkim, na czym się dało, a potem budowaliśmy miasta. Jeszcze później się bawiliśmy.

 

Sztuka robienia sztuki za śmieci

Za nami pierwsze warsztaty w ramach projektu “Poznawanie sztuki w zabawie”.

Małgosia Brus pokazała dzieciom, jak podarować niepotrzebnym zużytym rzeczom drugie życie i to w taki sposób, żeby było miło na nie patrzeć. Powstały prace artrecyklingowe, głównie nawiązujące do rzeki Wisły, z okazji jej roku!

Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne.

Zapraszamy we wtorki we wrześniu, październiku i listopadzie

Ciuciubabka Cafe, przy ul. Pełczyńskiego 30B.

Projekt jest finansowany przez m. st. Warszawę, Dzielnicę Bemowo.