Fundacja Dom Kultury powstała w 2007 roku.
Prowadzi działalność zaangażowaną społecznie i szeroko pojętą edukację kulturalną i artystyczną.
“Dowozi” ofertę kulturalną, społeczną i edukację do środowisk, które mają do niej utrudniony dostęp, są marginalizowane lub wykluczone.
Walczy o zrównanie szans poprzez powszechny dostęp do działań kulturalnych, edukacyjnych i prospołecznych, a także do sztuki.
Aktywizuje zawodowo, społecznie, kulturalnie i edukacyjnie młodzież z ośrodków wychowawczych, skazanych z zakładów karnych, mniejszości etniczne i kulturowe, dzieci ze środowisk dysfunkcyjnych, a także wszystkich, którzy tego potrzebują.
Korzysta ze sztuki i kultury jako narzędzia społecznej komunikacji.
Realizuje edukacyjną „pracę u podstaw” w szkołach wszystkich poziomów a także wspiera grupy i jednostki z obszarów zagrożonych wykluczeniem.
Uczy, czym jest mediacja i prowadzi mediacje szkolne, rówieśnicze, także karne i dla nieletnich.
Promuje tolerancję, poszanowanie różnorodności i odmienności oraz pokojowe metody rozwiązywania sporów.
Fundacja Dom Kultury to „objazdowy dom”, w którym każdy pokój ma swój charakter i cel i w którym miejsce znajdą wszyscy szukający wsparcia, kultury, edukacji i porozumienia.
Nasz zespół
Ela Wrona – prezeska
Animatorka kultury, ukończyła teologię katolicką, działała w Polskiej Radzie Chrześcijan i Żydów i Stowarzyszeniu Młodych Dziennikarzy „Polis”. Pracowała w wydawnictwie Perspektywy Press oraz firmie eventowej Biuro Królewny Piki. Współautorka książki „Opowieść o radości i cierpieniu”. Propagatorka idei wyrównywania szans społecznych, przeciwdziałania wykluczeniu i budowania postaw otwartości na człowieka, zwłaszcza człowieka zagrożonego marginalizacją. Od 2007 roku w zarządzie Fundacji „Dom Kultury”. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie “Upowszechnianie kultury” w 2017 roku.
Justyna Domasłowska Szulc – wiceprezeska
Z wykształcenia polonistka i teolożka, animatorka kultury, zakładała Polską Radę Chrześcijan i Żydów, działała jako wolontariuszka w wielu organizacjach pozarządowych. Była asystentką Naczelnego Rabina Polski Pinchasa Menachema Joskowicza. Jest współautorką książki o jego życiu. Prowadziła firmę eventową Biuro Królewny Piki. Od 2007 r. działa w zarządzie Fundacji „Dom Kultury”. Koordynuje projekty w więzieniu dla kobiet w Areszcie Śledczym Warszawa Grochów.
Odznaczona Srebrną Odznaką Ministra Sprawiedliwości za zasługi w pracy penitencjarnej. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie “Aktywność obywatelska” w 2015 roku.
Małgorzata Brus Zduleczny – animatorka kultury
Kostiumografka filmowa – twórczość filmowa, fotografka, animatorka kultury, członkini Stowarzyszenia Filmowców Polskich….serce oddała Fundacji „Dom Kultury”.
Studentka Kulturoznawstwa Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
Michał Engelhardt – współpracownik
Michał jest dziennikarzem z długoletnim stażem. Przez 10 lat był reporterem i wydawcą w Radiu Zet, a wcześniej w Radiu Eska. Współpracował z Życiem Warszawy i Wprost. Jako Fraudbuster jest opiekunem i jednym z autorów “Bloga audytorów śledczych EY”. Prowadzi też inne blogi firmowe. Od wiosny 2017 roku opiekuje się “eWKratkę” blogiemkobiet osadzonych w Areszcie Śledczym Warszawa – Grochów.
Leszek Wejcman
Dziennikarz, autor filmów, copywriter. Twórca programu szkoleń komunikacyjnych lekcjapisania.pl.
Pracował w Telewizji Polskiej w programie “Panorama”, w nc+ (Canal+Group).
Prowadzi zajęcia blogowe eWkratke w więzieniu na Grochowie. “Ojciec” pisma społeczno-kulturalnego “W Kratkę”.
Zuzanna Brus – promocja projektów
Studentka Dziennikarstwa na UKSW, zajmuje się komunikatorami, portalami społecznościowymi i promocją w Internecie.
Aneta Wawrzyńczak – współpracowniczka
Reportażystka, podróżniczka, absolwentka Polityki Społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Jak mówi, jedyne, co potrafi w życiu, to mówić, słuchać i pisać – dlatego już w wieku 14 lat zdecydowała, że będzie dziennikarką. Jako reportażystka podróżowała m.in. po Tunezji, Turcji, Libanie, Bałkanach, Krymie, Iranie i Iraku. Na co dzień jest tzw. wolnym strzelcem. Specjalizuje się w tematyce społecznej i praw człowieka. W wolnych chwilach uczy się języków, maluje obrazy, ogląda kino europejskie i bliskowschodnie, pochłania książki i… pisze. Z naszą Fundacją współpracuje przy realizacji bloga eWKratke, regularnie prowadząc zajęcia w więzieniu dla kobiet.
Piotr Jenczyk – współpracownik
Inżynier, początkujący naukowiec, miłośnik oryginalnych pomysłów, współpracę z Fundacją zaczął jako wolontariusz od prowadzenia zajęć z matematyki w więzieniu dla kobiet na warszawskim Grochowie, a aktualnie razem z królową nauk podbija terany młodzieżowych ośrodków wychowawczych. Chciałby powiedzieć, że w czasie wolnym można go spotkać z Derridą, ale w praktyce towarzyszy Judymowi.
Ada Szulc – wolontariuszka
Uczennica drugiej klasy liceum im. Zamoyskiego. Interesuje się historią sztuki, sztuką i literaturą. Uwielbia przebywać na świeżym powietrzu, jeździć konno i działać społecznie. W naszej Fundacji zajmuje się komunikacją w mediach społecznościowych.
Jan Mioduchowski – wolontariusz
Ma 17 lat. Jest uczniem Szkoły Fototechnicznej, interesuje się filmem oraz fotografią – zajmuje się tym ponad cztery lata. Do zainteresowania rejestracją obrazu pchnęła go pasja do jazdy na deskorolce, która towarzyszy mu od najmłodszych lat podstawówki. Janek tworzy wiele projektów na różne tematy i stara się odbiegać wizją od standardów. Sprawia mu to wielką frajdę !!!
biuro@domkultury.waw.pl
Numer konta:
67 1090 1014 0000 0001 3370 9347
Bank Zachodni WBK