Muzyka łączy pokolenia

Relacja filmowa z koncertu finałowego

A to klip z koncertu finałowego międzypokoleniowego chóru seniorów z Dziennego Ośrodka Pomocy Społecznej na Pradze Południe i juniorów z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego Księży Orionistów w Warszawie. Koncert odbył się w Święto Niepodległości w Łazienkach Królewskich.

Projekt “Muzyka łączy pokolenia” został dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu “Patriotyzm jutra”.

Koncert w Łazienkach Królewskich w Święto Niepodległości – występ inauguracyjny naszego chóru – Muzyka łączy pokolenia!

Po ponad półrocznych próbach nasz międzypokoleniowy chór pierwszy raz publicznie wyśpiewał przygotowany repertuar.
W Święto Niepodległości w Pałacu na Wodzie w Łazienkach Królewskich pod kierunkiem opiekuna chóru Marcina Steczkowskiego śpiewaliśmy pieśni patriotyczne.
Wystąpiliśmy aż w czterech turach! Publiczność dopisała, otrzymała śpiewniki i śpiewała razem z nami. Mimo że “Białych róż” nie mieliśmy w programie, to na specjalne życzenie gości, zaśpiewaliśmy tę piękną pieśń. Było uroczyście i wzruszająco.
Mamy nadzieję, że koncert inauguracyjny jest rzeczywiście inauguracją: kolejnych występów, następnych prób, wspólnej pracy i przyjaźni.

Zaproszenie na nasz wspólny występ 11 listopada 2017 roku


Im bliżej Święta Niepodległości, tym intensywniej ćwiczymy

Seniorzy z Dziennego Domu Pomocy Społecznej przy Walecznych 59 i juniorzy z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego przygotowują wspólnie repertuar pieśni patriotycznych, które zaśpiewają na koncercie inauguracyjnym w Pałacu na Wyspie w warszawskich Łazienkach już 11 listopada.
Projekt “Muzyka łączy pokolenia” jest dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu “Patriotyzm jutra”.

 

 

Chór wielopokoleniowy

Próba Chóru, fot. Ela Wrona

“Muzyka łączy pokolenia” to robocza nazwa naszego nowego projektu, w ramach którego wspólnie śpiewać będą pieśni patriotyczne i stare szlagiery seniorzy i juniorzy, z bardzo różnych środowisk.

Seniorzy korzystają z zajęć prowadzonych w Dziennym Domu Pomocy Społecznej przy ul. Walecznych 59 na warszawskiej Pradze Południe, a juniorzy przebywają w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym Księży Orionistów przy ul. Barskiej w Warszawie. Teoretycznie dzieli ich wiele: wiek, pochodzenie, zamieszkanie, sytuacja życiowa. Ale praktycznie połączy ich śpiewanie. Spotykać się będą na wspólnych próbach śpiewu i ćwiczeń wokalnych prowadzonych przez Marcina Steczkowskiego.

Marcin jest kompozytorem, aranżerem, muzykiem i społecznikiem. Poprowadzi zajęcia naszego chóru i przygotuje uczestników do występu przed szeroką publicznością już pod koniec tego roku.

Będzie to chór amatorski, z pewnym jednak przygotowaniem: seniorzy od lat śpiewają, bo lubią, a juniorzy może wcześniej nie śpiewali, ale od pewnego czasu zaczęli śpiewać, ponieważ uczestniczą czynnie w mszach świętych odprawianych w ich ośrodku. Wszyscy są więc amatorami z pewnym doświadczeniem.

W tej chwili, w lipcu 2017 roku, jesteśmy już po pierwszych spotkaniach z chórzystami, został też przeprowadzony kasting i pierwsze ćwiczenia wokalne. Wszyscy przyjęli projekt entuzjastycznie – zarażeni entuzjazmem Marcina Steczkowskiego, oczarowani jego osobą i profesjonalizmem.

Projekt “Muzyka łączy pokolenia” jest dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu “Patriotyzm jutra”.

 

 

 

 

“Muzyka łączy pokolenia”

“Muzyka łączy pokolenia” to projekt, w którym tradycja patriotyczna spotyka się ze współczesnymi środkami wyrazu, a seniorzy angażują się we wspólne działanie twórcze z nastolatkami. Projekt polega na stworzeniu międzypokoleniowego chóru, złożonego z seniorów – podopiecznych Dziennego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Walecznych 59 w Warszawie oraz wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego Księży Orionistów przy ul. Barskiej 4.

Chór przygotuje repertuar złożony z polskich pieśni patriotycznych. Całość programu będzie prezentowana na  warszawskich uroczystościach Niepodległości.

Chór będzie prowadzony przez Marcina Steczkowskiego wywodzącego się ze sławnej muzycznej rodziny Steczkowskich.

Głównym  założeniem  projektu jest  edukacja  patriotyczna poprzez  propagowanie polskiej pieśni patriotycznej w nowej formie.

Projekt “Muzyka łączy pokolenia” jest dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu “Patriotyzm jutra”.
Materiały zamieszczone na stronie są dostępne na licencji CC BY
.