Blog eWkratke

eWkratke – JEDYNY TAKI BLOG

Tworzą go kobiety odbywające karę więzienia w Areszcie Śledczym w Warszawie Grochowie.

Bez dostępu do Internetu, początkowo dzięki grantowi MKiDN, ale przede wszystkim dzięki mrówczej pracy oddanych wolontariuszy, już trzeci rok możecie czytać ich posty i prowadzić z nimi dialog.

Dwa razy w tygodniu prowadzimy dla blogerek zajęcia, takie „okna na świat”, okna na wolność. Prowadzą je specjaliści z różnych dziedzin, hobbyści, pasjonaci. Opowiadają o swoich fascynacjach, pracy, problemach. A potem dziewczyny piszą posty, które publikujemy na eWKratke.

Od czerwca 2017 ruszamy z nowym programem blogowym, dzięki dofinansowaniu ze środków Fundacji PZU.

Tym razem kłaść będziemy nacisk na rozwijanie umiejętności społecznych uczestniczek naszych zajęć. Efekty w formie postów będziecie mogli śledzić na eWkratke.

eWkratke –  Archiwum

 

 
 MICHAŁ ENGELHARDT – I SPOTKANIE W WIĘZIENIU Z AUTORKAMI BLOGA EWKRATKE

Pierwsze spotkanie w ramach nowego blogowego programu poprowadził Michał Engelhardt, dziennikarz, reporter, bloger, a teraz opiekun merytoryczny programu. Zajęcia były poświęcone post-prawdzie.

Michał wyszedł od prawdy: czym jest i czy możemy ją poznać zmysłami. W trakcie rozmowy okazało się, że jest to niemożliwe.

Następnie wspólnie, prowadzący i blogerki, zajęli się post-prawdą. Czym jest i co powoduje. Jak trzeba oceniać źródła informacji ze względu na potencjalną prawdę…

Ziarno zostało posiane.

Teksty o prawdzie znajdziecie na eWkratke.