Projekt międzykulturowy dla kobiet w więzieniu

Daj szansę drugiemu wrażeniu

Studenci III i IV roku psychologii społeczności Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie przygotowali i poprowadzili warsztaty międzykulturowe „Daj drugą szansę pierwszemu wrażeniu”, w których uczestniczyły kobiety odbywające karę więzienia w Areszcie Śledczym Warszawie Grochowie. Warsztaty dotyczyły stereotypów, uprzedzeń i dyskryminacji. Ich uzupełnieniem było stworzenie przez uczestniczki bajek terapeutycznych. Powstał z nich zbiór opowiadań ilustrowanych rysunkami dzieci.

Spotkania miały na celu zwiększenie świadomości pań na temat stereotypów i uprzedzeń, co może pomóc w resocjalizacji i ich właściwym funkcjonowaniu w warunkach wolnościowych.

Projekt ma przeciwdziałać stygmatyzacji i wykluczeniu społecznemu. Został zrealizowany w ramach współpracy Fundacji Dom Kultury i Akademii Pedagogiki Specjalnej. Opiekunką merytoryczną Studentów była dr Anna Zajenkowska.

Bajki więzienne – BAJKI

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.